5 maitseainet, mis teevad iga roa eriliseks

Kas valmistatud toit on järjekordselt mage või maitsetu? Või soovite end rõõmustada millegi erilisega? Kui jah, tasub teil tingimata proovida oma koduste toitude retsepte maitsevürtsidega mitmekesistada. Koostasime nimekirja aromaatsetest maitseainetest, mida peaks katsetama igaüks, kes soovib õppida veel paremaid roogi valmistama.

Kurkuma

Annab toitudele ilusa kollase värvi ja imeliselt eksootilise aroomi. Kasutatakse kastmete, liha, marinaadide, aedviljasalatite, raguu ja isegi jookide maitsestamiseks ja esiletoomiseks. Sobib hästi teiste maitseainetega. Hea maksa ja sapiteede talitluse normaliseerimiseks. Antioksüdantsete omadustega.

Pune

Tänu hurmavale aroomile üks populaarsemaid maitseaineid paljudes riikides. Lisatakse väga ettevaatlikult ja näpuotsaga liharoogadele, pitsale ja kartulitele. Sobib hästi kokku basiiliku, musta pipra ja majoraaniga. Antioksüdantsete ja antibakteriaalsete omadustega ning seedimist soodustav.

Basiilik

Võidab oma vürtsika pipralõhna ning pisut jahutavalt soolaka maitsega isegi kõige pirtsakamate gurmaanide südame. Lisatakse köögiviljasalatitele, suppidele ja kastmetele. Kasutatakse ka köögiviljade konserveerimisel. Parandab immuunsust, on mikroobide- ja viirusevastase toimega  ja kiirendab seedimist.

Kuivatatud küüslauk

Universaalne maitseaine, mis annab särtsu isegi kõige igavamale köögivilja- või lihatoidule. Kuivatatud küüslauk ei ole nii terav kui on värske, aga siiski küllaltki pikantne, samas ei riku hingeõhku. Kombineeritav peaaegu kõigi teiste maitseainetega, sobib köögiviljade ja iga looma lihaga. Hoiab organismi noorena.

 Paprika

Erepunane maitseaine, mida valmistatakse magusa paprikasordi kaunadest. Kasutatakse suppide, praadide ja salatite maitsestamiseks ja seepärast nimetatakse paprikat universaalmaitseaineks. Meeldivalt magusa, aga ka pisut kibeda järelmaitsega. Parandab seedimist, vereringet ja immuunsust.

 

Eksperimenteerige ja teil õnnestub kindlasti valmis vaaritada tõeliselt kulinaarne meistriteos! Kui te aga ei tea, mida süüa teha ja ei viitsi maitseainete valimise kallal pead murda, külastage YouChefi toitude kataloogi. Meilt saate tasakaalustatud ratsioonid värsketest toiduainetest ja  toome need teile koju kätte. Tellige maitseainete ja muude vajalike koostisosadega toiduainete komplekt koos samm-sammult retseptidega. Toidu valmistamisele kulub 30-40 minutit. Üllatage ennast ja lähedasi!

Kasulik info
Kuidas õppida kodus maitsvaid toite valmistama
Toiduvalmistamine ei ole lihtsalt hobi või igapäevane tegevus, vaid kunst, milles on vaja end pidevalt täiendada.
Kuidas toit meie elu mõjutab. Kuidas toituda hästi vaeva nägemata
Paljud meist toituvad automaatrežiimil, pööramata tähelepanu toidu kvaliteedile ja kogusele.
Kumb tuleb soodsam? Kas tellida toitude koostisosad koos retseptidega meilt või ise supermarketisse minna?
Meie elutempo kiireneb iga päevaga ja see mõjutab toitumise kvaliteeti.