• Русский
  • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Austria – segu Mozartist, mäesuusatamisest ja moodsast kunstist

Kui olete alati olnud arvamusel, et Austrias pole peale mägikuurortide midagi, sõita pole kuhugi ja vaadata mitte tuhkagi, peame teile pettumuse valmistama. Sellesse imetabasesse riiki armuvad isegi need, kes suusad viimati koolipõlves alla said. Teid ootavad Austrias ees vapustav arhitektuur, puutumata loodus, kuumaveeallikad ja palju muusikat.

Lend

Austriasse saab lennata Tallinnast. Te saate valida nii ümberistumisteta otsereisi kui reisi vahemaandumisega Varssavis.

Täna lendavad Austria ja Eesti vahel järgmiste lennuettevõtete lennukid:

  • airBaltic
  • LOT Polish Airlines
  • Ryanair
  • Wizz Air
  • Finnair

Otselend kestab umbes 2,5 tundi.

Suuremad linnad ja lennujaamad

Viin on Austria suurim linn ja pealinn. Pole üllatav, et just siin asub riigi suurim lennujaam Schwechat (VIE).

Riigi läänepiirkonda ja selle mäesuusakuurorte teenindab Insberg-Kranebitteni lennujaam (INN), kust jõuab 15 minutiga Tirooli nõlvadele, mida on nii leebemaid algajatele suuskuritele kui karmimaid tõsistele suusahuntidele.

Reisijate voo poolest kolmas ja tähtsuselt ilmselt viimane Wolfgang Mozarti lennujaam (SCG) asub Salzburgi lähedal.

Need, kes armastavad puhata ja kümmelda kuumaveeallikates, suunduvad otsejoones Helesinise Doonau lennujaama (LNZ) Linzi lähedal.

Parim aeg Austriasse reisimiseks

Talvel sõidavad Austriasse igast maailma nurgas kokku mäesuusapuhkuse fanaatikud. Sellest seisukohast on parimad Söldeni, Saalbachi, Mayrhofeni, Lechi, Schladmingi jt mägede jalamil paiknevad piirkonnad.

Novembris ja detsembri alguses tasub kindlasti külastada Viini jõululaata – ühte aasta kaunimat sündmust.

Mäesuusakuurortide sulgemine turistide voolu Austriasse siiski ei lõpeta. Kohalike kaitsealade ja parkide külastamiseks ja losside vaatamiseks on head ajad ka kevad, suvi ja sügis.

Valuuta ja ostlemine

Austria põhivaluuta on euro. Arveldada saab Visa krediitkaardi või  MasterCardiga, aga kasutada saab ka NFC  funktsiooni toetavaid kontaktivabu mobiilimakseid.

Peamised vaatamisväärsused

Reis Austriasse on suurepärane kingitus ajaloo- ja arhitektuurisõpradele. Siin ootavad teid igal sammul ees luksuslikud lossid ja paleekompleksid.

Esimene külastamiseks kohustuslikke vaatamisväärsusi Viinis on Schönbrunn. Loss on ehitatud luksuslikus barokkstiilis ning siin on omal ajal vande andnud nimekad ministrid ja elanud Habsburgide dünastia väljapaistvad valitsejad. Hoones on 1500 tuba, millest laiale publikule on avatud ainult 40. Siin asub ka maailma vanim Schönbrunni loomaaed.

Kui te Schönbrunni barokkluksusest veel täielikult läbi pole imbunud, minge Salzburgi Mirabelli lossi. Vanade kroonikate kohaselt ehitas lossi piiskop oma salaarmukesele, kuid pärast pühamehe arreteerimist kihutas tema vennapoeg onu sohinaise ja tema 15 vallaslast peenest paleest välja.

Mirabelli loss – see on elegantne arhitektuur, suur hoolitsetud aed ja tubade rikkalik sisustus.

Kui nüüdseks inimeste loodud ekstravagantsustest väsinud olete, suunduge looduse ilu nautima: Salzkammerguti mäed, Krimmli juga, Wolfgangsee järv, Eisriesenwelti jääkoopad, Dachstein radade rägastiku ja vaateplatsiga «Viis sõrme».

Kui olete Austria loodust piisavalt imetlenud, minge uuele ringile mööda vaatamisväärsusi. Leidke kindlasti aega külastada Swarovski kristallimaailma, Viini setsessiooni, loodusmuuseumi, Kunsthaus Grazi, Minimundust ja Katkusammast.

Kui teil õnnestub kõik need paigad seitsme päevaga läbi käia, saate ülejäänud puhkuse veeta kuumaveeallikatega hotellis, et hoolitseda lisaks vaimule ka keha eest.

Sõiduteenused

Austrias on suur valik ühissõidukeid igale maitsele: elektrirongid, bussid, taksod, trammid ja metroo. Viimane on tõsi küll ainult Viinis ja Linzis.

Kõigis ühissõidukites kehtib üks ja sama pilet ja seega saate sellega reisida sõidudokumendi kehtivuse lõppemiseni. See võib olla pooleteisest tunnist 72  tunnini. Hind sõltub ostetud sõiduajast.

Austria võitleb aktiivselt keskonna saastamisega. Seepärast on siin peaaegu igal pool jalgrattaparklad, kust saab ratta rentida 4 euro eest päevas.

Auto saab rentida igas linnas. Selleks tuleb rendiettevõttes esitada kehtiv rahvusvaheline juhiluba, pass ja krediitkaart ning midagi pandiks jätta. Hind kõigub 40 ja 500 € vahel tunni eest pluss kindlustus.

Majutus

Austrias on palju kvaliteetseid hotelle ja korralikke majutusasutusi. Tõsi küll, ka hinnad ulatuvad pilve piirini ja isegi üle selle. Reisi broneerides ärge kiirustage «viietärnilist» valima. Austria «kolmetärnilised» ei jää millegi poolest alla Türgi, Egiptuse, Tuneesia ja teiste mitte väga rikaste riikide 5* hotellidest.

Kui teie reis tõotab kujuneda pikaks, otsige korterit AirBNB-st.

Austria on miniatuurne versioon maailmast. Riik, kes austab oma kangelasi, mäletab oma ajalugu, hoolib loodusest ja kodanikest. Lennake lähima reisiga Austriasse ja tunnetage vabaduse hõngu.

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.