• Русский
 • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Belgia: lend ja puhkus Euroopa kuningriigis

Belgia on ainulaadne riik, mis paikneb Prantsusmaa ja Saksamaa ühinemiskohas. Kuningriik on tõeline sulam kahest võimsast kultuurist, mis ahvatleb tuhandeid turiste. Eestlased ei ole selles osas erand.

Lennureisidest

Kuningriigi külastamiseks soodsaim ja kiireim viis on lennutransport. Reise Brüsselisse korraldavad järgmised lennuettevõtted: airBaltic, Brussels Airlines, Lufthansa, Finnair, LOT Polish Airlines, KLM Royal Dutch Airlines jt.

Reisiplaanidest

Belgia külastamiseks aja valimine sõltub turisti eelistustest. Rannahooaeg kestab riigi lääneosas juuni keskpaigast septembri lõpuni. Keskosa on kõige parem külastada mai lõpus – piirkonnas valitseb vaikne ilm.

Ardenne ja kogu idaosa on kõige parem külastada suvel. Talvel ei ole Belgiasse turismi eesmärgil soovitav tulla – detsembrist veebruarini domineerivad kuningriigis vihmad ja tugevad lumesajud.

Ajavahe

Brüsseli ja Eesti ajavahe on 1 tund. Kuningriigis praktiseeritakse talve- ja suveajale üleminekut. Oktoobris keeratakse kellaosutid tunni võrra tagasi, märtsis tund edasi. Arvestage erinevust lennureiside planeerimisel.

Mobiilside

Belgia peamised teenusepakkujad on

 • Base
 • Proximus
 • Mobistar
 • Belgacom

Soovitav on peatuma jääda Base´il – see on riigi suurim operaator suurepärase leviga. Kohalik SIM-kaart on soovitav valida ainult ühel juhul – koju helistamiseks. Kui saate piirduda kirjavahetusega sotsiaalvõrgustikes ja messengerides, saate kasutada tasuta
WiFi-t, mis on kättesaadav enamuses hotellides ja avalikes asutustes.

Belgia linnad ja kultuuripärand

Brüssel – Belgia pealinn – on vaatamisväärsusi täis. Turistil tasub selles linnas peatuda ja külastada järgmisi objekte:

 • Grand Place väljak;
 • Atomium;
 • Brüsseli raekoda;
 • Leivamaja;
 • Kunstide mägi;
 • Kuningaloss.

Ärge unustage ka tänavatel jalutada – Brüsselis on ohtralt suveniiri- ja eksootilisi poekesi. Lisaks kuningriigi pealinnale rõõmustavad turiste järgmised linnad:

 • Antwerpen – maailma üks suurimaid sadamaid;
 • Gent – suur õppe- ja hariduskeskus;
 • Charleroi – riigi tööstuskeskus.

Eriti meeldib Belgia Euroopa arhitektuuri ja kunsti austajatele. Kuna riik asub Saksamaa ja Prantsusmaa piiril, on sellel ainukordne ajalugu.

Belgia lennujaamad

Kuningriigi suurim lennujaam asub Brüsselis (BRU). Lisaks pealinna lennuvälja maanduvad lennukid veel Antwerpenis (ANR), Charlerois (CRL) ja Lieges (LGG). Otsereisid Eestist toimuvad ainult Brüsselisse.

Majutusküsimus

Nagu Euroopa riigile kohane, on Belgias suur hulk hotelle, hosteleid ja võõrastemaju. Numbritoa hind ööpäeva eest algab 20 eurost. Hostelites on odavam ööbida – umbes 10 eurot. Belgias asub üks Euroopa luksuslikumaid hotelle (neid võrreldakse tihti Šveitsi konkurentidega).

Auto rentimisest

Belgia on miniatuurne kuningriik, kus elanikud liiguvad ühistranspordiga. Siin valitsevad bussid ja trammid. Eesti turistile on ühistranspordist enam kui küll – kõik Brüsseli vaatamisväärsused asuvad jalutuskäigu ulatuses. Ainus juht, kui rendiautot tarvis läheb, on sõit riigi piiridest välja teistesse piirkondadesse. Sel juhul tasub auto rentida. Igakuine keskmine rendihind on ligikaudu 500 eurot.

Belgia Kuningriik võib olla alternatiiviks Tšehhimaale või Saksamaale. Riik on rikas ajalooliste mälestusmärkide, festivalide ja pidustuste poolest. Omaette pluss on võimalus reisida mööda Beneluxi riike.

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.