• Русский
 • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Gruusia: teave turistidele

scenic photo of city during daytime

Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik. Seal on nii soe meri koos randadega kui mäed koos koskedega, nii autentsed iidsed linnad kui ülimoodsad meelelahutuskeskused.

Eesti kodanikud riiki sisenemiseks viisat ei vaja. Lubatud riigis viibimiseaeg on kuni üks aasta. Pass peab kehtima terve viibimise aja.

Üldine teave riigi kohta:

 • Geograafia. Asukoht Taga-Kaukaasia lääneosas Musta mere rannikul. Ajavöönd GMT+4, erinevus Eestiga +1 tund. Talve- ja suveajale üle ei minda.
 • Valuuta. Lari – üks lari võrdub 100 tetriga. Eurosid saab vahetada kohapeal, kuid soovitav on seda teha suurtes linnades (Tbilisi, Batumi). Seal on kurss soodsam, palju panku ja valuutavahetuspunkte. Varjatud vahendustasusid tuleb ette harva. Turismipiirkondadest eemal on kurss üldjuhul 10% kõrgem. Kehtib ka lennujaamade kohta.
 • Side. Kohapeal saab osta Geocelli, Magti või mõne teise operaatori kiire interneti paketi. Levinud on Viberi ühendus ja suurlinnades on palju avalikke WiFi-punkte.
 • Ostlemine. Töötavad välismaa pangakaardid ja on palju pangaautomaate. Väikesteks ostudeks on siiski hea omada ka pisut sularaha. Kaarte aktsepteerivad nii hotellid, kaubanduskeskused kui turistipoed.
 • Kingitused. Populaarsed suveniirid on tšurtšela, pähklid, viigimarjamoos, maitseained, tšatša ja vein. Originaalsed kingitused on savipannid ja traditsioonilised cloisonne emailiga kaetud ehted. Suurtele ostudele kehtib TaxFree 15%.

Kuidas kohale jõuda

Peamistes turismilinnades Tbilisis (TBS), Kutaisis (KUT) ja Batumis (BUS) on rahvusvahelised lennujaamad. Soodsaid lende pakuvad Tallinnast, Riiast ja Helsingist Turkish Airlines, Wizz Air, AirBaltic ja Lot.

Millal on kõige parem aeg Gruusiasse sõitmiseks

Keskmine temperatuur on talvel +10 ⁰С, suvel tõusta üle +30 ⁰С. Mere ääres on alati soojem ja kõige palavam kuu on august. Rannikul kestab rannahooaeg mai keskpaigast oktoobri keskpaigani.

Ekskursioonideks valige kevad või sügise keskpaik. Arvestage, et Gruusias ei tule tugevad vihmasajud «prognoosi kohaselt», eriti kõrgmägede piirkonnas. Kui te rõsket ilma ja paduvihma ei armasta, sõitke Gruusiasse mais – see on kõige kuivem kuu.

Mägedes langeb sageli maha udu, talvel aga tuleb ette tugevaid lumesadusid. Kui reisite autoga, kontrollige veebist järele, kas teed on lahti. Lume tõttu võivad need olla läbimatud. Maastiku mitmekesisuse tõttu on Gruusia igal aastaajal kaunis. Küsimus on selles, milline puhkus teile rohkem meele järele on, kuidas te palavust talute, kas püüate turistide horde vältida. Kõrghooajal hinnad üldjuhul tõusevad, madalhooajal saab puhata odavamalt. Tervikuna ei ole riik kallis, mugavusi ja meelelahutust jätkub igale maitsele.

 

 

Mida külastada

 • Tbilisi. Pealinna vaatamisväärsused on Rike park, köistee, väävlivannid ja Sameba tempel (riigi suurim). Tbilisist korraldatakse sõite mööda Gruusia sõjateed, Rabati kindlusse, Vardzia kloostrisse, Gergeti kirikusse ja iidsesse linna Uplistsikhesse.
 • Batumi, Kabuleti, Sarpi, Ureti. Rannapuhkus, mille saab ühitada ekskursioonidega Batumi botaanikaaeda ja mägisesse Adžariasse.
 • Kutaisi ekskursioonidega Prometheuse koopasse, Sataplia looduskaitsealale, Okatse ja Martvili kanjonitesse ning Gelati ja Motsaleta kloostritesse.
 • Bakuriani ja Gudauri. Tänapäevased suusakuurordid.
 • Bordžomi. Ravipuhkuse keskus. Samuti saab tervist magnetliivaga turgutada Bakurianis ja Uretis.

Kus peatuda

Soodsat majutust pakuvad mitmesugused hostelid ja kämpingud. Pealinnas ja rannikul töötab igast kategooriast hotelle ning palju on külalistemaju ja külaliskortereid, mida üüritakse välja veebiteenuste kaudu.

Kuidas Gruusias liikuda

Riigis on kõige mugavam liikuda ringi kas oma või rendiautoga. On mäeserpentiinidega kohti, kus autot tuleb juhtida kindla käega. Alternatiiviks on rentida auto koos juhiga või tellida ekskursioon. Auto saab broneerida kas veebis või rendiettevõtete kontorites. Gruusias aktsepteritakse Eestis kinnitatud juhiluba. Autot rentides olge valmis esitama krediitkaart. Reeglina blokeerib rendifirma sellel oleva tagatisraha summa, mis tagastatakse auto tagastamisel. Soovitame tagatisraha suurus eelnevalt välja uurida (see varieerub ettevõteti), et vajalik summa teil kaardil olemas oleks.

Gruusia suuremate linnade vahel liiguvad bussid, Metro luksbussid ja marsruuttaksod. Rongiliiklus nii hästi arenenud ei ole. Käib öine rong marsruudil Tbilisi-Batumi. Batumist saab rongiga Zugdidi.

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.
photo of the brandenburg gate in berlin germany
Saksamaa
Riiki on mugav külastada nii paketireisiga kui omal käel.