• Русский
  • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Hispaania

aerial photography of city

Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda. Mitte ainult rannapuhkuse, vaid ka just selle tunde järele reisivad turistid üle kogu maakera. Hispaanias ootavad teid ees sütitavad flamenkotantsud, metsik corrida, ohjeldamatu tomatisõda La Tomatina ja paljud teised seiklused. Selline ta juba on, see riik – kuum, kirglik ja külalislahke!

Aeg ja ühendus

Hispaania asub esimeses ajavööndis (UTC/GMT+1) ning järgib suve- ja talveajale üleminekut. Internetühendus on hea, nii et arvestage julgelt kiire WiFi-ga kohvikutes ja isegi numbritubades.

 

Kliima ja parim aeg sinna reisimiseks

Hispaanias domineeriv reljeef on mäed ja platood, mis loomulikult ei puuduta üle 2000 rannaga rannikuala! Raske topograafia ja märkimisväärsete kõrgusevahede tõttu on kliima Hispaanias mitmekesine, aga aastaringselt siiski üsna soe. See aga ei puuduta riigi kõige kõrgemat keskosa, kus temperatuur võib langeda talvel alla 0 °С, mis võimaldab paljudel keskpiirkondadel novembri lõpust märtsi alguseni muutuda mäesuusapiirkondadeks.

 

Rannikupiirkondades langeb temperatuur isegi talvel harva alla 20 °С. Ka sademed lähevad sealt ringiga mööda. Sellised mugavad tingimused teevad need piirkonnad ideaalseks aastaringseteks jalgsimatkadeks. Ohtralt esineb sademeid ainult Hispaania põhjaosas, kus temperatuur langeb talvel harva alla 10 °С – ookeanilt tulevad tsüklonid toovad kohale massiivseid pilvi.

 

Vaatamisväärsused ja meelelahutus

Rannapuhkuse keskus Hispaanias on Vahemere kaldal asuv Kataloonia, mis on üle maailma kuulus maaliliste sukeldumispaikade poolest. Kogu Costa Brava sobib nii algajatele kui ka kogenud sukeldujatele. Samuti on Kataloonias palju vee- ja lõbustusparke lastega pereturistide jaoks.

 

Võib öelda, et arhitektuuri esteetika austajate jaoks on Hispaania unelmate maa. Põnev on kindlasti läbi käia ka Montserrati klooster, Artigase aiad, Girona, Besalú ja Tarragona.

Ka Barcelona on tõeline pärl, mis on täis suure Gaudí šedöövreid! See on uskumatult kaunis linn, mis kihab elust juba alates konkistadooride aegadest ega ole seda positsiooni siiani loovutanud. Hispaania multirahvuslik särisev peokeskus on Barca.

 

Baskimaal, Astuurias ja Galicias on suurepärased tingimused surfamiseks. Sama kehtib ka Kanaari saarte kohta. Laineid jätkub siin praktiliselt aastaringselt nagu ka sooja vahemerelist kliimat.

 

Sierra Nevada Andaluusias on Euroopa kõige lõunapoolsem suusakuurort, kus saab talvel harrastada kõiki suusaspordi liike, isegi sõitu koerarakendiga. Pradollano linnakeses on palju hubaseid hotelle, suusavarustuse laenutusi ja võistlusradu. Õhtuti saavad turistid külastada  spaakeskusi, restorane ja ööklubisid.

 

Kantaabria on tuntud oma pehme kliima poolest, mis sobib jalgsimatkadeks igal aastaajal. Ümbruses asuvad kuulsad paekivimäed ja Picos de Europa rahvuspark. Ennast saab proovile panna pühal Jaakobiteel, mis on kantud UNESCO kultuuripärandi nimekirja (tee ikka, mitte Jaakob).

 

Hispaania pealinn on Madrid. Parkide suursugusus ja muuseumide rohkus hämmastab isegi kõige nõudlikumat turisti ja uhh, milline fotoaparaadiga hiinlaste rohkus kõikjal! Kui soovite peamisi vaatamisväärsusi rahulikult külastada, proovige vältida kõrghooaega.

 

Siin asuvad muide ka üleilmselt kuulsad Euroopa kunsti muuseum Prado ja kuninglik palee oma arsenaliga. Hispaania vaatamisväärsuste loetelu võiks jätkata veel mitmel leheküljel, aga oluline on üks – siin leidub igaühele midagi.

 

Linn ja liikumisvõimalused

Hispaania kõige suuremad linnad on

  • pealinn Madrid
  • Barcelona
  • Malaga
  • Valencia
  • Zaragoza

Hispaanias on üle 40 lennujaama, neist suurimad Madridis (Barajas – MUD), Barcelonas (El Prat – BCN), Malaga (Costa del Sol – AGP). Transpordisüsteem on Hispaanias hoolimata keerulisest reljeefist üks maailma parimaid.

 

Liiklus on harjumuspäraselt parempoolne. Te võite kas auto rentida või liikuda linnade vahel mugava bussiga. Auto rentimiseks läheb tarvis reserveeritud deposiidiga kaarti (see on  rendiettevõttele kindlustuseks) ja rahvusvahelist juhiluba.

 

Majutus

Vahel tundub, et Hispaanias on majutuskohti rohkem kui liivateri Costa Brava randadel. Siin on arenenud hotellisüsteem, aga õitseb ka eraelamispindade väljarentimine. Hotellihinnad on keskmisest klassist – umbes 750 € nädala eest. Eraisikud küsivad väikese korteri üürimise eest 500 €, avarama eest kuni 1000 €, terve korraliku maja rentimine aga läheb maksma 1500-10 000 €.

 

Kasulik info
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.
photo of the brandenburg gate in berlin germany
Saksamaa
Riiki on mugav külastada nii paketireisiga kui omal käel.