• Русский
  • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Kreeka

plaka castle in milos greece

Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita. Avastage enda jaoks Kreeka – riik võimsa kultuuri, pika ajaloo ja imelise loodusega, kuhu tahaks ikka ja jälle naasta.

Õhuliiklus

Lennuk on kõige turvalisem ja kiirem viis Kreekasse jõudmiseks. Kui juba kohal olete, saate soovitud saarele sõita praami või kaatriga.

 

Praegu saate Kreekasse lennata lennuettevõtete Aegean Airlines, airBaltic, Aeroflot, Air France, Turkish Airlines, LOT, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, Scandinavian Airlines jt lennukitega. Sõiduaeg on 5-7 tundi Kreeka saartele ja 5-6 tundi mandriosale.

Kuhu lennata

Kreeka pinnal on 15 rahvusvahelist lennujaama. Põhilennujaam asub Ateenas (ATH), teine Salonikis (SKG). Neile järgnevad Kos (KGS), Rhodos (RHO) ja Heraklion (HER).

 

Kõik need asuvad Kreeka suuremates hästi arenenud taristu, turistiteenuste ja paljude vaatamisväärsustega linnades.

Olgu suvi, talv või sügis

Enne reisi kuupäeva valimist mõelge hoolikalt, mis teid kõige rohkem huvitab. Kreeka puhul lihtsalt ei õnnestu 10-päevase tuuri jooksul kõike ja kohe näha ja külastada. Kui olete rohkem häälestunud rannapuhkuseks, broneerige hotell maist oktoobrini. Ideaalne aeg on juuni alguses või septembris. Sel ajal pole veel keskpäevast leitsakut ja meri on soe ja puhas.

 

Kas te olete talvespordi sõber? Kui jah, võtke teadmiseks, et Kreekas töötavad teie heaks mitu mäesuusakuurorti – Delfa, Vermio, Arachov ja Ateena. Kreeklased ise puhkavad meelsasti hoopis Parnassose kandis, kus hakati mäesuusatamist harrastama juba aastal 1975. Lumi on Kreekas suuremalt jaolt kunstlik ja kohev, aga see on pigem pluss. Nõlvad on suurepäraselt kohendatud nii algajatele kui professionaalidele, pole pakast ega tugevat tuult, pärast suusklemist saab kohvikus või samas aurusaunas lõõgastuda. Hooaeg algab novembris ja lõpeb aprillis.

 

Kreeka vaatamisväärsused on külastamiseks avatud aastaringselt, aga suvel ei ole neisse minek turistide tulva ja palavuse tõttu eriti mõistlik mõte. Parim aeg Kreekasse lendamiseks on november, detsember, märts ja aprill. Te ei pea kaasa pakkima palju sooje asju ja isegi kahepäevased ekskursioonid tunduvad mõnusad lõõgastavad jalutuskäigud.

Peamised vaatamisväärsused

Kreeka vaatamisväärsuste nimekiri näib lõputu. Enamus turiste sõidab siia, et näha muistseid kultuurimälestisi ja süüvida juba lapsepõlve fantaasiatest tuttavate jumalate ja müütide maailma.

Akropol

Akropol on Ateena ja terve Kreeka visiitkaart, esimeste kuningate residents ja aja jooksul kujunenud üheks kõige tänapäevasemaks arhailiseks linnriigiks.

Zeusi tempel

Kui te reisisite Kreekasse, aga ei külastanud Olümpost, tähendab see seda, et te pole Kreekas käinudki. Mitme meetri pikkustest kivisammastest kolonn annab turistidele ainult natuke aimu kui suur on see rohkem kui 650 aasta tagasi ehitatud pühamu tegelikult.

Knossose palee

Labürintpalee, kus müütide kohaselt pesitses Kreeta koletis Minotauros. Tänaseks on palee osaliselt rekonstrueeritud ajalooline muistis, mida Kreekas praegu kõige rohkem külastatakse.

Santorini

Santorini on Kreeka helesinine piltpostkaardisaar, mille ilu paneb lausa pea pööritama. Santorinil veedetud päevi te kahetsema ei pea – muinasjutumajakeste valevus võib küll päise päeva ajal imeline olla, aga saarelt avanevad päikeseloojangud on lausa hingematvad.

Transport

Ühe külastusega ei ole reaalne kõiki Kreeka unustamatuid paiku läbi käia, kuid te võite näha rohkem, kui paketituuridest loobute ja auto rendite. Mingeid spetsiifilisi dokumente vaja ei lähe, aga üldised tingimused peavad olema täidetud:

  • rahvusvaheline juhiluba ja vähemalt 2-aastane juhtimiskogemus;
  • juhi vanus 21-75 aastat;
  • nimeline krediitkaart;
  • pass.

Kindlustuse ja auto dokumendid saab vormistada nii internetis kui rendiettevõttes kohapeal. Hinnad algavad 30 eurost ööpäevas ja sõltuvad auto klassist. Alla 24-aastased juhid maksavad lisatasu 8-10 eurot päevas.

Majutus

Suur osa Kreeka hotelle töötab «poolpansioni» kontseptsiooni järgi. Kui te endale kallist hotelli lubada ei saa, pöörake pilk hostelite poole. Neis on sageli hubasem ja puhtam kui ühe tärni hotellides.

 

Korter või apartement tuleb varakult ette broneerida. Tõeliselt head variandid napsatakse ära ammu enne turismihooaja algust.

 

Kreeka on riik, kuhu ikka ja jälle naasete, et enda jaoks taas ja taas selle saladusi avastada ja sellesse armuda.

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
photo of the brandenburg gate in berlin germany
Saksamaa
Riiki on mugav külastada nii paketireisiga kui omal käel.