Kuidas toit meie elu mõjutab. Kuidas toituda hästi vaeva nägemata

Paljud meist toituvad automaatrežiimil, pööramata tähelepanu toidu kvaliteedile ja kogusele. Me käime sageli kiirtoidukohtades, sööme arvuti või teleka ees või haarame toitu kaasa käigu pealt. Sellise kergemeelsuse eest maksame me oma tervise ja heaoluga. 

Meenutage, millal viimati hommikul reipana voodist tõusite ja päeva lõpuks jätkus veel energiat? Kaugeltki igaüks ei saa sellise aktiivsusega kiidelda. Seda olukorda saab aga muuta täiesti ilma pingutamata, tuues oma ellu järk-järgult sisse lihtsaid tervislikke harjumusi. Oleme teile kokku kogunud mõned soovitused, mis aitavad teil toituda tasakaalustatult ja tänu sellele energiat juurde saada.

Sööge ainult kodus

Külastage kohvikuid ja kiirtoidukohti võimalikult harva, kui need pole just ühekordsed koosviibimised sõprade, kolleegi või abikaasaga. Kui teil pole võimalust töö juures tervislikult süüa, võtke toit kodunt kaasa.

Lisage taldrikule kiudaineid

Proovige igale toidukorrale lisada lehtsalatit, hiina kapsast, rukolat ja värskeid köögivilju. Kui te seda seni teinud pole, alustage esialgu väikeste koguste roheliste taimede ja muude köögiviljadega. See mitmekesistab toidulauda ja parandab seedimist.

Sööge ainult söögilaua taga

Kui sööte laua taga ja teie tähelepanu ei hõiva teler või nutitelefon, saate kiiremini kõhu täis ja teadvustate endale, kui palju te sööte. Nii lakkate liigseid kaloreid sisse ahmimast, hakkate toidu maitset ja lõhna paremini tundma ning naudite toitu rohkem.

Pange toit külmikusse

Lõpetage enda hellitamine tarbetute snäkkidega. Köögis ärgu olgu midagi liigset, mis võiks teid möödaminnes söömisele ahvatleda. Proovige süüa mitte ajaviiteks, vaid siis, kui kõht on tühi. 

Hellitage end

Kui teil tekib tahtmine millegi eriti hea järele, lubage seda endale, aga järgides ülaltoodud reegleid. Täielikud toidupiirang põhjustavad neuroose, äkkviha, eluga rahulolematust ja halba enesetunnet. 

Proovige toiduainete koos retseptidega koju tellimist 

Kuller toob toiduainekomplektid koos samm-sammult retseptidega teile koju kätte. Teil tuleb lihtsalt toidukraam pakendist välja võtta ja valmistada neist oma lemmik- või eksootilised restoranikvaliteediga road. Maitsev, tervislik ja kiire! Seda teenust pakub YouChef. Proovige ja te ei kahetse!  Sisenege hetkel pakutavasse menüüsse ja valige välja toiduainekomplektid nädalaks vastavalt oma eelistustele.

Kasutage neid soovitusi järk-järgult, ühe kaupa. Neid harjumusi ei ole oma ellu keeruline sisse tuua, aga mõju on kolossaalne. Te magate hästi, tuju paraneb, toit ei ole enam teie elu sisu ja teil tekib rohkem vaba aega.

Kasulik info
Kuidas õppida kodus maitsvaid toite valmistama
Toiduvalmistamine ei ole lihtsalt hobi või igapäevane tegevus, vaid kunst, milles on vaja end pidevalt täiendada.
5 maitseainet, mis teevad iga roa eriliseks
Kas valmistatud toit on järjekordselt mage või maitsetu?
Kumb tuleb soodsam? Kas tellida toitude koostisosad koos retseptidega meilt või ise supermarketisse minna?
Meie elutempo kiireneb iga päevaga ja see mõjutab toitumise kvaliteeti.