• Русский
  • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Saksamaa

photo of the brandenburg gate in berlin germany

Meeldejäävad vaatamisväärsused, muuseumid, puhtad linnad, meeldivad inimesed, kvaliteetne teenindus, meelelahutus ja traditsiooniline Saksa köök on teinud Saksamaast ühe kõige külastatavama riigi Euroopas. Talvel suurepäraste trassidega mäesuusakuurordid, suvel, Läänemere ranniku pehme kliima. Riiki on mugav külastada nii paketireisiga kui omal käel.

Lend

Saksamaale reisimine on muutunud uskumatult kättesaadavaks. Tallinnast saate lennata lennuettevõtetega airBaltic, Finnair, Ryanair, LOT ja Lufthansa. Eesti turiste võtavad vastu rahvusvahelised lennujaamad Berliinis (Berliin-Tegel – TXL, Berliin-Schönefeld – SXF), Münchenis (Franz Josef Straussi nimeline – MUC), Hamburgis (HAM), Frankfurdis (FRA), Kölnis (CGN), Düsseldorfis (DUS) või Stuttgardis (STR). Tallinnast on otsereisi kestus ligikaudu 2-3 tundi.

Omal käel reisijatel tasuks arvestada, et ümberistumisega reisi pilet on sageli tunduvalt soodsam.

Parim aeg külastuseks

Kõik sõltub reisi eesmärgist. Kui tahate Münchenis Oktoberfestil lõbutseda, võttke puhkus septembri teises pooles.

Rikkaliku ööeluga lahjendatud puhkus suusakuurordis saabub novembri ja kestab veebruarini. Trassid on hästi ettevalmistatud ja hooldatud, kuid mitte eriti rasked. Seepärast sobivad need lastega peredele, algajatele või mitte kuigi kogenud suusatajatele. Parimad talvekuurordid asuvad Põhja-Alpides, Fichteli mägedes ja Baieri metsas. Suveperiood kindlustab mugava rannapuhkuse. Pehme kliima, talutavad temperatuurid ja paras  õhuniiskus meelitab siia turiste, kellele ei meeldi kiirustada.

Vaatamisväärsuste külastamiseks võite riiki külastada igal aastaajal. Langeb ju õhutemperatuur isegi talvel harva alla -5. Erandiks on riigi põhjapoolsed piirkonnad. Seal võib termomeeter näidata -20.

Muusikafestivale peetakse erinevates linnades hiliskevadest sügiseni. Kui olete klassikalise muusika austaja, siis tere tulemast juulis-augustis Schleswig-Holsteini. Rokkmuusikafestival Rock Am Ring toimub Nürburingis ja Nürnbergis juunis. Tehnomuusikat pakutakse juunis-juulis toimuval Love Parade üritusel. Ürituse linn on alati muutuv.

Samuti võite Saksamaad pidada terviseturismi paigaks. Baden-Badeni, Bad Wiessee, Wiesbadeni või Travemünde spaakuurordid pakuvad mineraalvee, termiliste allikate ja mudavannidega hooldusi.

Aeg

Kogu riik asub samas ajavööndis. Saksamaal erineb aeg eesti ajast 1 tund tagasi (UTC + 2.

Kogu riik asub ühes ajavööndis. Saksamaal erineb aeg Eesti ajast 1 tunni võrra (UTC + 2).

Peamised vaatamisväärsused

Millisesse riigi linna te ka ei läheks, leidub alati, millega teid üllatada. Iidsed lossid, muuseumid, rahvuspargid ja lõbustuspargid. Ühe reisi jooksul ei ole võimalik kõike ära näha.

Kõige rohkem on huvitavaid kohti Berliinis. Traditsiooniliselt on populaarsed Berliini müür, teletorn, katedraal, Brandenburgi väravad, Muuseumisaar, Reichstag, Alexanderplatz, Berliini kunstigalerii ja kuulus Berliini ooper.

Lisaks sellele on riigis palju temaatilisi turismimarsruute alates Saksamaa veiniteest ja Saksa muinasjuturadadest kuni Euroopa telliskivigootika marsruudini.

Peamised linnad ja lähimad lennujaamad

Aastaid on enim külastatud linnad olnud Berliin, München, Hamburg, Frankfurt am Main, Köln ja Düsseldorf.

Berliini saab läbi kahe rahvusvahelise õhusadama: Tegel ja Schönefeld.

Saksamaa suurim lennuterminal Frankfurt am Main on Euroopas reisijatevoo poolest kolmas. Saksamaa vanim lennujaam töötab Hamburgi piirkonnas.

Transport

Saksamaa linnades on hästi arenenud linnatranspordivõrk, mida kohalikud ja turistid ka aktiivselt kasutavad. Kõige kättesaadavam liik on bussid. Ulatuslik marsruutide võrgustik võimaldab teil mitte taksodele raha kulutada ja oluliselt säästa. Sõiduplaani ja marsruutide kaardi saab alla laadida reisisaitidelt.

Metroo on populaarsuselt teine ​​ühistranspordi liik, kuid see on ainult suurtes linnades.

Samuti pole Saksamaal keeruline autot rentida. Selleks peate külastama autot rentiva ettevõtte parklat või valima auto rahvusvahelise ettevõtte internetis olevast kataloogist. Viimasel juhul ootab auto teid lennujaamas. Üür maksab umbes 80-100 eurot ööpäevas. Teil peab olema rahvusvaheline juhiluba, kaardil deposiidi summa ja kindlustus.

Majutus

Igas Saksamaa linnas on majutusvõimalusi igale tasemele. Alates tagasihoidlikust toast külalistemajas soliidsete viietärnilikorteriteni. Ajutise majutuse leiate ja saate tellite veebisaidil metrip.ee.

 

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.