• Русский
 • Eesti
UserPage
0

Ostukorvis ei ole tooteid.

Vormista tellimus

Suurbritannia: inglise vaatamisväärsused ja kuidas sinna lennata

Udune Albion oli, on ja ilmselt ka jääb pragmaatilisuse ja peene stiili etaloniks, millega paelubki tuhandeid turiste. Need, kes näevad Suurbritannias järjekordset Euroopa riiki, eksivad sügavalt. See on võimas, omanäoline ja reisisihina äärmiselt põnev riik.

Lennuvõimalustest

Kuna Suurbritannia on saareriik, on põhiline viis riigi külastamiseks lennureis.

Otselende teevad British Airways, Finnair ja Ryanair. Ümberistumisega saab Inglismaale lennata lennuettevõtete British Airways, Finnair, Ryanair, LOT, KLM, Air France, Lufthansa ja Scandinavian Airlines abiga.

Reisi korraldamine

Suurbritannia on kurikuulus oma muutlike ilmaolude poolest. Siin ei ole kindlaid hooaegu. Parim aeg reisimiseks on ajavahemik juunist septembrini.

Kõige suurema külastatavusega kuu on juuli. Kui plaanis on külastada mitte Londonit, vaid riigi teisi piirkondi, tuleb arvestada iga paikkonna iseärasustega. Walesi on mõttekas külastada aprillis-mais, Šotimaad augustis, kui seal toimub kümneid festivale.

Ajavahe

Ajavahe Eestiga on 2 tundi. Inglismaal minnakse üle suve- ja talveajale, mida tuleb lennureiside puhul arvestada. Märtsi viimasel pühapäeval keeratakse kell 1 tund edasi, oktoobri viimasel pühapäeval 1 tund tagasi.

Mobiiliühendusest

Suurbritannia neli suuremat sideoperaatorit:

 • EE
 • O2
 • Vodafone
 • Three

Nimetatud operaatorite kasutamisel teete maksimaalset kokkuhoidu, suheldes ainult lühisõnumite teel. Muul juhul on parem kasutada tasuta WiFi-punkte. Neid Inglismaal õnneks jagub.

Suurbritannia linnadest

Kuningriigi pealinn London ei vaja reklaami. Lisaks kuulsale Buckinghami paleele ja Big Benile rõõmustab linn turiste järgmiste vaatamisväärsustega:

Londoni Tower
Londoni Silm
Westminster
Rahvusgalerii
Piccadilly
Trafalgari plats

Peale Londoni rõõmustavad turisti silma ka

 • Manchester
 • Birmingham
 • Glasgow
 • Edinburgh
 • Cardiff

Igas linnas on kultuurimälestisi ja unikaalseid kohti, mida külastada.

Lennujaamadest Inglismaal

Ainuüksi Londonis on neli tegutsevat lennujaama.

 • Heathrow (kood LHR)
 • Gatwick (kood LGW)
 • Stansted (kood STN)
 • Luton (kood LTN)

Riigis on kokku üle 30 lennujaama. Otsereisid aga on võimalikud ainult Londonist, kust turistid saavad lennata kõikjale Suurbritannias.

Inglismaa hotellidest

Suurbritannia hotellikultuur on kõigile teistele riikidele etaloniks. Turist ei pea teeninduskvaliteedi pärast muretsema – see on alati kõrgel tasemel. Inglismaal on sadu hotelle, hosteleid ja võõrastemaju. Madalaim hind, mida numbritoa eest ööpäeva eest maksta tuleb, on 18 €.

Auto rentimisest

Suurbritannia suhtub oma infrastruktuuri äärmiselt alalhoidlikult. Elanike põhiliseks liikumisviisiks loetakse ühistransporti. Turistidel soovitatakse kasutada busse, tramme ja metrood – need viivad vajalikku kohta.

Ka autolaenutus on Inglismaal olemas. Laenutada saab nii luksuslimusiine kui ökonoomsemaid autosid. Eesti turistidel tuleb aga valmistuda iseäralikeks liiklusoludeks. Sõita tuleb vasakul teepoolel ja peatuda ei tohi päris seal kus juhtub – selle eest võib korraliku trahvi saada. Soovitav on kasutada ühistransporti.

Suurbritannia ei ole laul rannaliivast ja päiksepaistest. Tänu kümnetele ainulaadsetele paikadele ja elanike kultuursusele on see ideaalne riik rahulikuks puhkuseks kultuurihuvilistele.

Kasulik info
aerial photography of city
Hispaania
Hispaanlased on väga vabadustarmastav ja avatud rahvas, kellele meeldib elu jälgida kõiges selle värves, pidustusi korraldada ja igast päevast rõõmu tunda.
aerial photo of road near buildings and beach
Iisrael: teie isiklik romantiline suhe usuga
Kas tahaksite sattuda aastasse 5779? Või terve laupäeva pidutseda? Näha ihusilmaga Nutumüüri? Friikartulite asemel krõbedat falafeli osta ja selle maguskirbe arakiga alla loputada?
scenic photo of city during daytime
Gruusia: teave turistidele
Gruusia on uskumatult mitmepalgeline riik.
plaka castle in milos greece
Kreeka
Kõigi nende muistse Kreeka müütidest sündinud mälestistesse süüvimise käigus ununevad teil nii helesinine meri, kuum päike kui gyrosega pita.